2. El Bilgisayar – Notebook – Laptop Alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?

Tekirdağ bölgesinde 2. el laptop alım satımı gerçekleştiren firmamız, kullanıcı mağduriyetini önlemek için gereken tüm önlemleri almaya özen göstermektedir.

Öncelikle elektronik ürünlerde 2. el ürüne sahip olacaksanız güvenilir bir firma tercih etmeniz çok önemli.

Cihazın daha önce müdahale edilmemiş olması, kronik bir problemi bulunmadığını teyit etmeniz önemlidir.

Tekirdağ da 2. El bilgisayar alım satım yapan firmalar, cihazın spesifik özellikleri yanı sıra dayanıklılığını ve kullanım alanı hakkında da uzman olması gerekmektedir. Bazı cihazlar sadece internet ve günlük kullanıma uygun olduğu gibi, bazı modellerde oyun ve uzun çalışma saatlerine dayanıklılık göstermektedir. Kullanmak istediğiniz alana uygun olmayan bir bilgisayar aldığınızda uzun ömürlü olmaması muhtemeldir.

Bu konu hakkında sizi kısaca bilgilendirmeye çalışalım.

Harici Ekran Kartlı Notebook ; Yüksek güç tüketimi olan bu cihazlar, onboard ekran kartlı modellere göre daha karmaşık bir çalışma yapısına sahiptir. Harici ekran kartsız modellere göre daha fazla ısınır, ve uzun saatler kullanıldığında arıza yaratma ihtimali daha yüksektir. Bu tip cihazları bir kaç saat oyun, çizim programları gibi uygulamalarda kullandıktan sonra bir süre beklemeye almak uygundur. 7/24 çalışmak için uygun pekte uygun olduğu söylenemez.

Harici Ekran Kartsız Notebook ; Düşük güç tüketimi olan bu cihazlar, harici ekran kartlı modellere göre daha basit bir çalışma yapısına sahiptir. Harici ekran kartlı modellere göre daha az ısınır, ve uzun saatler kullanılmaya müsaittir. iş yerinizde sürekli açık duracak, ya da evinizde sürekli film izleyecekseniz bu tip bir cihaz tercih etmeniz gerekmektedir. Yüksek performans beklenmediği gibi oyun ve çizim programları gibi yoğun uygulamaları bu cihazlarda kullanmaya çalışmak doğru değildir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VEGA BİLGİSAYAR

Vega Bilgisayar, 2013 yılında Tekirdağ'da kurulmuştur. Kurulduğumuz günden itibaren sayısız notebook tamiri, tablet tamiri, tablet ekran değişimi ve pc teknik servis hizmeti verdik.

Bize Ulaşın

Adres: Ertuğrul Mah.Demir Sok.No:27 / A Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ

Telefon: 0282 261 13 33

E-Posta: info@vegabilgisayar.com

Web: https://www.vegabilgisayar.com