iPhone’un depolama alanı size dar geliyorsa bu yöntem tam size göre…

 

Daha uygun fiyatlı olsun diye düşük depolama alanı olan (örneğin 16 GB’lık) bir model iPhone cihazınız varsa depolama alanı sorunları yüzünden sık sık başınız ağrıyacaktır.

Son aylarda piyasaya çıkan yeni uygulamaların daha büyük olduğunu düşündüğümüzde alan eksikliği yaşamanız çok normal…

Bir Reddit kullanıcısının keşfettiği basit numara sayesinde siz de birkaç dakika içinde cihazınızda gigabaytlarca serbest alan açabilirsiniz.

Bir Reddit kullanıcısının keşfettiği basit numara sayesinde siz de birkaç dakika içinde cihazınızda gigabaytlarca serbest alan açabilirsiniz.

Boş yer açmak için gereken tek şey telefonunuzdaki iTunes Store uygulamasına girerek cebinizden tek kuruş çıkmayadan bir filmi “kiralıyormuş gibi” yapıyorsunuz.

Buradaki püf noktası cihazınızdaki kullanılabilir alandan daha büyük boyutlu bir film seçmek.

Telefonunuzda ne kadar serbest alan olduğunu görmek için Ayarlar > Genel > Saklama Alanı / iCloud Kullanımı > Kullanılabilir başlığı altından göz atabilirsiniz.

Diyelim ki cihazınızda 250 MB yer kaldı ve sürekli uyarı alıyorsunuz. iTunes’a girin ve tercihen en büyük boyutlu filmin detay sayfasına gidin.

Şimdi filmi kirala diyerek sihrin gerçekleşmesini bekleyin. Önce filmi indirebilmek telefonunuz kısmen temizlenecek.

Ancak o kadar yer açılması mümkün olmayacağı için kiralanma işlemi iptal edilecek ve siz telefonunuzda ekstra alana sahip olacaksınız.

Her denemenizde birkaç yüz megabayt ile birkaç gigabayt arasında değişen boyutlarda boş alana kavuşuyorsunuz.

Her denemede ne kadar yer açılacağının bir formülü yok. Bu nedenle işlemi birkaç defa tekrar etmeniz gerekebilir.

Telefonunuzda Apple’ın size söylediğinden daha fazla serbest alan var. Ancak Apple hangi uygulama ya da işlemlerin temizlediğimiz bu alanı işgal ettiği bilgisini paylaşmıyor.

apple hafıza problemi apple hafıza boşaltma iphone depolama gibi sorunların çözümleri için sitemizi takip edebilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VEGA BİLGİSAYAR

Vega Bilgisayar, 2013 yılında Tekirdağ'da kurulmuştur. Kurulduğumuz günden itibaren sayısız notebook tamiri, tablet tamiri, tablet ekran değişimi ve pc teknik servis hizmeti verdik.

Bize Ulaşın

Adres: Ertuğrul Mah.Demir Sok.No:27 / A Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ

Telefon: 0282 261 13 33

E-Posta: info@vegabilgisayar.com

Web: https://www.vegabilgisayar.com