Tekirdağ da chipset değişimini gerçekleştiren sayılı bilgisayar firmalarından olan Vega Bilgisayar, günümüzde birçok kullanıcının başına gelen anakarta tümleşik chipsetlerin arızalarında profesyonel çözüm sunmaktadır. Chipset değişimi için gerekli olan öncelikle bir BGA Cihazıdır. Bu cihaz anakarta tümleşik olan mikrochipleri sökmek için özel olarak tasarlanmıştır. Sadece BGA cihazı ile kalmayarak akabinde yeni chipsetin montajı için bazı temel bilgilere sahip olmak gerekir. Bunlar arasında montajlanacak chipe sıfır ayak (reball) dizilmesi ve takılan chipe uygun anakart yazılımı (bios) programlanması gerekmektedir.

 

 

Bu işlem tekirdağ bölgesinde chipset değişimi ya da chipset tamiri olarak iki bölüme ayrılır. Tamir kısmı soğuk lehim yapmış olan chipe yeniden lehim topu dizilerek yerine takılması işlemidir. Tekirdağ da chipset tamiri ortalama 60-120 TL arasında gerçekleşmektedir. Chipset arızası, chipset değişimi gerektirdiği için yeni chipset fiyatı baz alınarak ortalama 145-280 TL civarında chipset değişimi gerçekleşir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VEGA BİLGİSAYAR

Vega Bilgisayar, 2013 yılında Tekirdağ'da kurulmuştur. Kurulduğumuz günden itibaren sayısız notebook tamiri, tablet tamiri, tablet ekran değişimi ve pc teknik servis hizmeti verdik.

Bize Ulaşın

Adres: Ertuğrul Mah.Demir Sok.No:27 / A Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ

Telefon: 0282 261 13 33

E-Posta: info@vegabilgisayar.com

Web: https://www.vegabilgisayar.com